here
חזרה לאתר | מרכז תמיכה |הרשמה |פתח קריאה חדשה |מאגר מידע |פיתרון בעיות |חדשות |הורדות
שפה:
מרכז תמיכה » מאגר מידע » מבוא לאפצ'אי (Apache)
 מבוא לאפצ'אי (Apache)
תשובה אפאצ 'י
אפצ 'י הוא שרת האינטרנט המוביל באינטרנט, עם נתח שוק של מעל ל60%, על פי סקר נטקראפט. כמה גורמים מרכזיים תרמו להצלחה של אפאצ 'י:

רישיון האפצ'אי - זהו רישיון בעל קוד פתוח, אשר מאפשר לשימוש מסחרי ובלתי מסחרי באפצ'אי. קהילה של מפתחים מוכשרים עם רקע שונה בפיתוח קוד פתוח מפתחים אותו.

ארכיטרקטורה מודולארית - ניתן להוסיף לאפצ'אי פונקציות או מודולים חיצוניים בכל עת ע"י התקנה פשוטה.

נייד וזמין - אפצ'אי ניתן להריץ על כל סוגי הפצות הלינוקס, יוניקס למינהן וכמו כן גם על מערכת חלונות של מיקרוסופט.

אבטחה:
המון חברות מסחריות ותאגידי ענק בחרו להשתמש באפצ'אי בתור שרת האתרים שלהם כמו: אורקל, רקד האט ואי בי אם. האם הבאים משתמשים באפצ'אי לסוגיו השונים:
Amazon.com
Yahoo!
W3 Consortium
Financial Times
Apple
MP3.com
Stanford
רוב הסיכויים שאם זה מספיק טוב עבורם, זה כנראה טוב בשביל האתר שלך :)

> מאתר האינטרנט של אפאצ 'י:

פרויקט האפצ'אי הוא מאמץ לפתח ולשמר פתוח את שרת אתרי האינטרנט עבור מערכות הפעלה מודרניות כולל UNIX ו-Windows NT.
מטרת הפרויקט היא להקנות בשרת מאובטח, יעיל להרחבה, המספק שירותי HTTP בתיאום עם הסטנדרטים הנוכחית של HTTP.

שושלת האפצ'אי התחילה כאשר בוצע השינוי הראשון לאתר NCSA, אחד משרתי האינטרנט הראשונים אי פעם.

הפרויקט אפאצ 'י גדל מעבר לבניה של רק שרת אינטרנט לתוך בפיתוח טכנולוגיות הצד השני קריטי בשרת. קרן התוכנה אפאצ 'י, המתואר בסעיף מאוחר יותר, משמש מטרייה עבור פרויקטים אלה.

תצורה - קיימים שני גירסאות מרכזיות לאפצ'אי: 1.3 ו2.2. למרות ששתי הגירסאות מוגדרות בתור יציבים ומוכנים לסביבה מבצעית, הם שונים בצורת העבודה שלהן, בצורת התכנון שלהן וביכולות שלהן.

אפצ'אי 1.3 - הגירסא הוותיקה ביותר של התוכנה, היא הותאמה למגוון רב של סביבות עבודה של יוניקס והיא נכון להיום השרת אינטרנט הנפוץ ביותר ברשת.

שרת אינטרנט מבוסס תהליכים -
אפצ'אי 1.3 על סביבות עבודה של לינוקס ו\או יוניקס מפעילה מספר תהליכים זהים בעת ההפעלה. התהליכים המשוכפלים נקראים "ילדים", כל אחד מהילדים יכול לטפל בבקשה בצורה עצמאית מהשאר. בגישה זו ניתן להנות מהייתרון של יציבות מוגברת: אם אחד מהילדים קורס, נקלע לחוסר זיכרון או פשוט נתקע, ניתן לסגור אותו בלי להפריע לאחרים. למרות זאת, היציבות באה על חשבון הביצועים. במערכת מבוססות *ניקס, יצירת תהליכים רבים והחלפת מידע בין תהליכים, הקצאת זמן מעבד לכל תהליך הן פעולות יקרות ולכן צורכים המון משאבי מערכת יקרים.

תמיכה בחלונות (ווינדוס) - אפצ'אי 1.3 היא הגרסא הראשונה לשרת שהותאמה לעבוד גם בסביבת העבודה של חלונות. למרות זאת, אינה נחשבת ליציבה כמו על סביבת *ניקס מהסיבה הפשוטה שתוכננה בראש ובראשונה לרוץ על סביבת *ניקס.

מודלריות - אפצ'אי 1.3 בנוי על ארכיטקטורה מודולרית, ניתן להפעיל או לכבות מודולים בכל עת. ניתן להתאים את השרת באופן אישי לצרכים שלך ע"י הוספת מודולים לשיפור הביצועים \ אבטחה. מעבר לזה - קיימים ייצרנים צד שלישי שמייצרים מודולים שונים לאפצ'אי על מנת ליצור פונקציות שלא קיימות במקור המערכת.

אפצ'אי 2 - היא הגירסא האחרונה והמשופרת של שרת האינטרנט אפצ'אי. התוכנה בנוייה בצורה טובה יותר ומציעה שיפורים רבים, להלן כמה מהם:

עיבוד רב מודולים
אפאצ 'י 2.0 יודע להשתמש בארכיטקטורה לתהליך העיבוד של הבקשה בתוך מודולים שרת מיוחד, שנקרא Multi Processing מודולים (MPMs)

פירוש הדבר כי ניתן להגדיר את אפאצ 'י כדי להיות תהליך "טהור" של השרת מבוסס שרת גרידא מושחל או תערובת של מודלים אלה. האשכולות הכלולים בתוך תהליכים להפעיל בו זמנית. בניגוד לתהליכים, האשכולות יכולים לשתף נתונים וקוד בין אשכול אחד לשני. צורת עבודה זו משפרת בהרבה את הביצועים אך משאירה את הסיכון שבמידה ויש אשכול אחד שלא מתפקד כמו שצריך הוא עלול להשפיע על שאר האשכולות.

מודול ואדריכלות לסנן.
אפאצ 'י 2.0 שומר על ארכיטקטורה מודולרית, ומוסיפה ל1.3 מנגנון הרחבה נוסף: מסננים. מסננים מאפשרים למודולים לשנות את התוכן שנוצר על ידי מודולים אחרים. הם יכולים להצפין, לסרוק ולאתר וירוסים או לדחוס קבצים סטטיים אבל לא רק תוכן שנוצר באופן דינאמי.

אבטחה
אפאצ 'י מספקת אבטחה מספר מודולים הקשורים לאבטחת ו להגבלת גישה לשרת.

בקרת גישה
אפצ'אי מספקת מודול שנקרא מוד אקסס המאפשר להגביל את הגישה לאתר ע"פ הפרמטרים שיקבעו ע"י הלקוח כגון: כתובת אי פי, שם מחשב, דפדפן, מערכת הפעלה ועוד.

קיימים שינויים נוספים ועוד המון פיצ'רים חדשים בגירסא 2, ניתן לקרוא עליהם בכתובת הבאה:
http://tldp.org/HOWTO/Apache-Overview-HOWTO-2.html#ss2.1

פרטי המאמר
מספר מאמר:38
נוצר בתאריך:23 Oct 2009 12:01 AM

 תשובה זו הייתה יעילה  תשובה זו הייתה פחות יעילה

 התחבר [שכחתי את הסיסמא] 
דואל:
סיסמא:
זכור אותי:
 
 חיפוש
 אפשרויות מאמר

בקיו-הוסט אנו מספקים: שרת, שרת ייעודי, שרת יעודי, תיקון מחשבים, ניטור שרתים, קנית שרת, שרת פרטי, קופסא, פתרונות תקשורת, גיבויים, גיבוי, ריסיילר, שרתי משחק, לינוקס, סרבר, שרתים לאימיול, שרתים לאמיול, שרתים לקונטר, פורום שרתים, שרתי משחק, איחסון אתרים, IT, HP, Dell, IBM, ASUS, Kingston, Blade, חוות שרתים, אחסון, איכסון, רוחב פס, אינטרנט, הוסטינג, SBS, שרת רדיו גיבוי שרת וירטואלי שרתים


Help Desk Software By Kayako SupportSuite v3.11.01